Zawartość serwisu jest chroniona prawem autorskim i prawami o ochronie własności intelektualnej. Zmiany, kopiowanie czy wykorzystywanie w jakiejkolwiek formie treści zamieszczonych na tej stronie, bez zgody autora ZABRONIONE.
Przypisanie sobie autorstwa całości lub fragmentu cudzego utworu, jego edycja bądź deformowanie bez zgody autora podlega karze grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do lat 3. Podstawa: Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych - art. 78 i 79 (odpowiedzialność cywilna) oraz art. 115 (odpowiedzialność karna).
Ryby naszych wód

Krąp (łac.: abramis bjoerkna)
Krąp do dosyć pospolita ryba i często bywa że natrętnie trzyma się przynęty przeznaczonej dla innych/większych ryb. Kilka słów o tym pożeraczu zanęty.
Karaś (łac.: carassius carassius)
Ryba ta jest jedną z najbardziej wytrzymałych ryb karpiowatych: znosi nawet znaczne zanieczyszczenie wód i niedobór w nich tlenu. W zimie może zagrzebać się w mulistym dnie i zapaść w rodzaj snu zimowego (także gdy dojdzie do wyschnięcia zbiornika, również potrafi przetrwać ukryty w mule).
Leszcz (łac.: abramis abrama)
Leszcz, to dla każdego (zwłaszcza jeziorowego) "spławikowca" chyba jeden z bardziej poszukiwanych gatunków ryby. Kilka więc słów o nim: rozmiarach, bytowaniu i upodobaniach kulinarnych :-)
Płoć (łac.: rutilus rutilus)
Czerwone oczy, czerwone płetwy, srebrne łuski. Tą przedstawicielkę ryb karpiowatych znają chyba wszyscy - nawet początkujący wędkarze i ludzie którzy nigdy nie mieli wędki w ręku.
Wzdręga (łac.: scardinius erythrophthalmus)
Wzdręga (łac.: scardinius erythrophthalmus), czy jak kto woli - krasnopiórka. Jedna z najpiękniejszych ryb zamieszkujących w polskich wodach.
Ukleja (łac.: alburnus alburnus)
Niewielka, ruchliwa, pływająca w mniejszych lub większych stadach rybka karpiowata. Jest częstym gościem w siatkach podczas zawodów wędkarskich.